Logo Društvo psorijatičara Hrvatske

Društvo psorijatičara Hrvatske - Croatian Psoriasis Association

Vrijeme je da se prestanemo sakrivati. Vrijeme je da počnemo djelovati!

Capoeira

Od 10. - 12.02.2017. u Puli održao se 1st Batizado & troca de cordao Ago Capoeira u organizaciji Capoeira Cluba Pula/Ago Capoeira.

1th Agô Croácia - Batizado & troca de cordão je kroz program i kulturne aktivnosti održao nekoliko radionica Capoeira Angola i Regional, te je Capoeira Club Pula na ovom važnom događanju htio iskazati podršku cijelom Društvu psorijatičara Hrvatske i svim oboljelima od ove bolesti, noseći majice na kojemu je bio vidjliv i logotip našeg Društva.

Završili smo jednogodišnji ciklus treninga, doživjeli smo mnogo dobrih i nezabarovanih stvari zahvaljujući sudjelovanju svakog pojedinca Capoeria Cluba Pula - Agô Capoeira i svih nasih prijatelja.

Capoeristi tradiconalno obiljezavaju prijelaz iz jednog ciklusa u drugi krštenjem i zamjenom špage (Batizado & troca de cordã). Taj je događaj značajan u životu capoeriste jer označava kraj jednog kruga treniranja i mogućnost prezentacije stečenog znanja i vještina.

Krštenje (Batizado) označava učenikov ulazak u svijet capoeire, kada prelazi iz faze prvog treninga u capoeira svijet dobivajući svoj nadimak.

Drugi znak napretka jest promjena stupnja - boje spage (Troca de cordã), a isti ide do finalnog majstorskog stupnja.

Od srca zahvaljujemo voditeljici Capoeria Club Pula, Dani Anđić Baiana i cijelom njenom timu - te se nadamo i veselimo budućim zajedničkim projektima.

capoeira

Janssen

Plus.hr

WPD 2021

Ikona YouTube logotipa Ikona Facebook logotipa Ikona Instagram logotipa

Ova web stranica koristi kolačiće

Ova web stranica koristi kolačiće radi što boljeg iskustva posjetitelja stranice. Klikom na poveznicu 'Informacije' saznajte više o kolačićima. Klikom na poveznicu 'Prihvaćam' potvrđujete prihvaćanje kolačića na ovim stranicama.